Uždaryti
(0) Produktas(-ai)
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias!
Kategorijos
  Filtras
  Preferences
  Ieškoti

  Klinkerinio fasado plytelių valymas ir impregnavimas - rekomendacijos

  Iš klinkerio pagamintos statybinės konstrukcijos ir architektūriniai elementai yra ilgaamžiai, elegantiški ir išskirtiniai. Jie puikiai dera su medžio, metalo ir stiklo elementais.
  Išskirtinis konstrukcijų iš klinkerio ilgaamžiškumas ir patrauklumas užtikrinamas tiktai tuo atveju, jeigu jos taisyklingai įrengiamos naudojant specialias klinkeriui skirtas medžiagas (skiedinius, siūlių užpildus, klijus,
  impregnantus).

  Ypač dažna problema yra baltos apnašos, t. y. druskų dėmės, atsirandančios ant sienų, mūro, fasadų, tvorų ir klinkerio stulpelių. Iš pradžių jos būna nedidelės, laikui bėgant virsta patakais, dengiančiais vis didesnį sienų ir siūlių paviršių. Tokios dėmės ne tiktai sudarko mūro ar tvorų stulpelių išvaizdą, bet gali sukelti ir mechaninius siūlių, o kartais netgi plytų, pažeidimus. Taip atsitinka dėl padidėjusios apimties, o kartu ir dėl labai didelio slėgio, kuris susidaro kristalizuojantis druskoms, sukeliančioms dėmes ir apnašas, ir kuris gerokai viršija mechaninį siūlių ir mūrinių bei dangų elementų iš klinkerio atsparumą.
  Yra daug priežasčių, dėl kurių atsiranda druskų dėmės ir apnašos. Junginiai, iš kurių susidaro apnašos, gali atsirasti dėl:

  • netinkamų cemento ir betono skiedinių,
  • klinkerio plytų ir fasoninių dalių, pagamintų iš užterštų žaliavų,
  • žemės, ant kurios įrengta konstrukcija,
  • naudojamų valymo priemonių,
  • naudojamų dirvos trąšų,
  • atmosferos kritulių (lietaus, užsigulėjusio sniego).

  Apnašas, kurios gali atsirasti ant konstrukcijų, įrengtų iš klinkerio, reikia kaip įmanoma greičiau pašalinti. Kadangi apnašos atsiranda dėl įvairių priežasčių, ir jas sudarančių druskų tirpumas vandenyje skirtingas, šiuos junginius reikia šalinti vienu iš toliau nurodytų būdų:
  ■    valyti sausai - su vidutinio kietumo šepečiu arba teptuku (negalima naudoti plieninių šepečių),
  ■    plauti vandeniu - užterštas paviršius gausiai sudrėkinamas vandeniu, paskui vidutinio kietumo šepečiu, prieš tai panardintu į vandenį, nušveičiamas plytų arba plytelių paviršius. Nušveistas paviršius dar kartą nuplaunamas vandeniu. Šie veiksmai kartojami kelis kartus kas kelios dienos,
  ■    nuvalyti su plytų arba plytelių valikliu ALPOL AI 770.

         

                1 nuotr. Sausas valymas teptuku                                     2 nuotr. Drėgnas valymas kempine


  DĖMESIO
  Valiklio ALPOL AI 770 negalima naudoti ant šviežiai užpildytų nanoskiediniais siūlių paviršiaus.


  Valikliu ALPOL AI 770 negalima valyti marmuro, travertino ir kalkakmenio bei pagrindo, jautraus rūgštinei aplinkai. Prieš naudojant valiklį patartina iš pradžių išbandyti ant mažo plotelio, kad būtų galima patikrinti poveikį tam paviršiui.

  Pagrindo paruošimas valymui su valikliu ALPOL AI 770

  Sukietėjusius skiedinio likučius nuo mūro patartina šalinti plytų ir plytelių valikliu ALPOL AI 770. Priklausomai nuo teršalų rūšies ir užteršimo laipsnio reikia parinkti tinkamą preparato koncentraciją. Jeigu užteršta labai smarkiai, preparatą naudoti neskiestą, tačiau jei teršalų mažiau, valiklį galima skiesti vandeniu, santykiu nuo 1:1 iki 1:5. Preparatą reikia užtepti tolygiai ant pagrindo, teptuku arba kempine. Žiūrėti, kad paviršius su užteptu valikliu neperdžiūtų. Palaukus daugiausiai 15 minučių paviršių reikia nušveisti šepečiu arba kempine, o paskui gausiai nuskalauti vandeniu. Jeigu negaunamas reikiamas efektas, valymą reikia pakartoti po kelių dienų. Jeigu šiuo preparatu valomi metaliniai paviršiai, užbaigus juos dar reikia nušluostyti sausai. Nesunaudotą preparatą laikyti sandariai uždarytoje pakuotėje.


  3 nuotr. Valiklio ALPOL AI 770 užtepimas teptuku        4 nuotr. Paviršiaus šveitimas su valikliu ALPOL AI 770

  Paviršiaus impregnavimas
  Iš klinkerio įrengtos išorinės konstrukcijos patiria nepalankų atmosferos poveikį (intensyvių saulės spindulių, atmosferos kritulių, teigiamos ir neigiamos temperatūros kaitos). Siekiant papildomai apsaugoti konstrukcijas patartina naudoti mineraliniams paviršiams skirtą nanoimpregnantą ALPOL AI 780. Pagrindinė šio preparato sudedamoji dalis yra silano/siloksano nanodalelių emulsija, daranti dvejopą impregnuojamąjį poveikį, ir paviršinį, ir giluminį, dėl to nanoimpregnantas ALPOL AI 780 užtikrina itin veiksmingą ir ilgalaikę konstrukcijos apsaugą nuo tokių veiksnių kaip drėgmė, atmosferos krituliai, užsigulėjęs sniegas. Nanoimpregnantas ALPOL AI 780 pristatomas plastikinėse 1 ir 5 kg pakuotėse. Tai paruoštas naudoti preparatas, prieš naudojant jį reikia tiktai sumaišyti.


  Pagrindo paruošimas impregnavimui
  Pagrindas turi būti sausas, gerai laikantis, be teršalų, dulkių ir riebalų dėmių. Jį impregnuoti reikia po to, kai surišami ir sukietėja mūrijimo ir siūlių įrengimo skiediniai, t. y. ne anksčiau kaip praėjus 7 dienoms po mūrijimo darbų užbaigimo. Prieš pradedant impregnavimo darbus reikia apsaugoti visus paviršius, kurie nebus impregnuojami.


  Impregnanto naudojimas
  Nanoimpregnantą reikia gausiai užtepti ant pagrindo su minkštu teptuku arba dažymo voleliu. Tolygiai paskirstyti pradedant nuo viršaus, žiūrėti, kad nenutekėtų ir nesusitelktų. Didelius paviršius patartina impregnuoti mažo slėgio purškimo būdu. Impregnuojant šiuo būdu žiūrėti, kad nesusidarytų purškimo rūkas. Daugumai paviršių užtenka vieno sluoksnio nanoimpregnanto. Išimtiniais atvejais, kai paviršius labai sugeria drėgmę, patartina užtepti antrą nanoimpregnanto sluoksnį prieš išdžiūstant pirmajam (pagrindas turi būti dar drėgnas). Paviršių, užterštą nanoimpregnantu, reikia greitai nuplauti vandeniu.

       
  5 nuotr. Nanoimpregnanta užtepi mas teptuku ant siūlės       6 nuotr. Nanoimpregnanto užpurškimas purkštuvu

  SUSISIEKIME