Uždaryti
(0) Produktas(-ai)
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias!
Kategorijos
  Filtras
  Preferences
  Ieškoti

  Siūlių užpildymo instrukcija naudojant ALPOL Nano skiedinius klinkeriui

  1. Paruošimas naudojimui. 

  Maišo turinį (arba atmatuotą sauso gaminio kiekį) mechaninėmis priemonėmis arba rankiniu būdu sumaišykite su tiksliai atmatuotu švaraus, šalto vandens kiekiu, nurodytu ant pakuotės, kad gautumėte vientisą nusistovėjusios konsistencijos mišinį. Išmaišytą gaminį palikite pastovėti 5 minutes ir išmaišykite dar kartą. Rankiniam siūlių užpildymui rekomenduojama naudoti drėgnos žemės konsistencijos skiedinį (jis gaunamas naudojant mažesnį vandens kiekį iš nurodyto kiekių diapazono), kurį lengva uždėti ir tuo pačiu apribojama sutepimo skiediniu galimybė.  

  Nepriimtinas tiek per didelio, tiek ir per mažo vandens kiekio naudojimas. Dėl per didelio vandens kiekio suprastėja visos skiedinio savybės: lipnumas, stiprumas, kietėjimo laikas bei atsparumas kristalizavimuisi, tai taip pat gali būti siūlių spalvos pasikeitimo priežastis. Panašus efektas gali atsirasti ir ruošiant gaminį su per mažu vandens kiekiu, jis kliudys gaminio uždėjimui, trukdys normalų kietėjimo procesą ir padidins skiedinio gebėjimą sugerti vandenį.  

  Mišinys paruoštas su skiediniais, skirtais klinkeriui ALPOL AZ 120-126 stambiagrūdis, skiedinį su ALPOL AZ 170-176 su trasu turi būti sunaudotas per 3 valandas nuo sumaišymo su vandeniu, tuo tarpu ALPOL AZ 150-156 smulkiagrūdis atveju - per 1 valandą. Tuo atveju, jei per nurodytą laiką skiedinys ima kietėti, jį reikia vėl intensyviai išmaišyti papildomai nepilant vandens. Taip pat nepilkite ir jokių kitų medžiagų. 

  2. Realizavimo sąlygos ir rekomendacijos

  Siūlių užpildymas turi būti atliekamas aplinkos temperatūrai esant nuo + 5 °C iki + 25 °C, išskyrus ūkanotas, lietingas ir karštas dienas. Venkite dirbti intensyviai šviečiant saulei.

  Teisingos ir tolygios gaminio spalvos užtikrinimui būtinas panašus modeliavimo būdas bei panašios gaminio uždėjimo, džiūvimo bei tvirtėjimo sąlygos. Todėl rekomenduojama paviršiaus apdorojimui naudoti tuos pačius įrankius bei dirbti pastogėje (pavyzdžiui, naudojant lengvą pavėsinę, kaip parodyta žemiau esančioje nuotraukoje), kad apsaugotumėte paviršių nuo įkaitimo saulėje.

                 

  Siūlės forma turėtų užkirsti kelią drėgmės kaupimuisi ir vandens nutekėjimui ant išorinių horizontalių plytų arba plytelių kraštų.

  Rekomenduojamos siūlių formos parodytos žemiau esančiame 1 paveikslėlyje.


  1 pav.

   

  Optimalus siūlių tarp klinkerio plytų plotis yra nuo 8 iki 15 mm. Mūrijimo mišiniai klinkeriui ALPOL AZ 120-126 stambiagrūdis, skiedinį su ALPOL AZ 170-176 su trasu užpildo siūles, kurių plotis nuo 8 iki 30 mm, tuo tarpu ALPOLAZ 150-156 smulkiagrūdis nuo 3 iki 10 mm. Siūlių tarp sienos elementų gylis turi būti ne mažesnis nei jų plotis. 

  Po siūlių užpildymo bent 7 dienoms paviršių reikia apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų (ypač liūties ir karščio), tokiu būdu, kad būtų užtikrintas vėdinimas, pavyzdžiui, apsaugine konstrukcija iš plėvelės ar tento. Nepriimtina naudoti gaubtus, maišus ar sandarias konstrukcijas iš vyniojimo plėvelės.

  Siūlių užpildymui rekomenduojama naudoti švarius nerūdijančiojo plieno įrankius.

  3. Siūlių užpildymas

  3.1. Sienos mūrijimas naudojant pilną siūlę:

  Mūrijant sieną pilną siūlę (rekomenduojamas sienų statymo būdas) siūles naudojant mūrijimo skiedinį ALPOL AZ 120-126 stambiagrūdis, skiedinį su ALPOL AZ 170-176 su trasu galite pradėti tą pačią dieną po pradinio skiedinio sukietėjimo.

  Uždėję skiedinį naudodami standartinę mūrininko mentelę ir tinkamai jį išlyginę (1 pav.), nuimkite skiedinio perteklių (2 pav.). Po pradinio skiedinio siūlėje sukietėjimo, naudodami tinkamą įrankį pradėkite modeliuoti skiedinį. Plokščia mentelė (3 pav.), ar pusapvalė (4 pav.) ar plastikinis vamzdis (5 pav.). Darbas turi būti atliktas labai rūpestingai. Nuo plytų paviršiaus nedelsiant nuvalykite nešvarumus (6 pav.)

    .    

                                           1 pav.                                                                                      2 pav.

        

                                      3 pav.                                                                                         4 pav.

   

     

                                        5 pav.                                                                                    6 pav.

  3.2. Sienos mūrijimas naudojant tuščią siūlę:

  Sienų, pastatytų naudojant tuščią siūlę, siūles pildyti galima naudojant mūrijimo skiedinį klinkeriui ALPOL AZ 120-126 stambiagrūdis, skiedinį su ALPOL AZ 170-176 su trasu arba ALPOL AZ 150-156 smulkiagrūdis.

  Prieš pildant sienų, pastatytų naudojant tuščią siūlę, reikalingi paruošiamieji darbai. Jei darbo metu buvo naudojamos juostelės atstumui išlaikyti, (7 pav.), po pradinio skiedinio sukietėjimo išimkite jas. Tada, naudodami siaurą glaistyklę ar mentelę, pašalinkite skiedinio likučius, galinčius vėliau trukdyti siūlių pildymui.

  Tuo atveju jei sienų statymo naudojant tuščią siūlę metu nebuvo naudojamos juostelės atstumui išlaikyti (8 pav.), rekomenduojama atlikti grubų skiedinio elementų paviršių išlyginimą, kad vėliau galėtumėte uždėti vienodo gylio siūlę. Tokie paruošiamieji darbai užtikrina gerą sukibimą, teisingą ir tolygų kietėjimą, o tai užkerta kelią spalvos pasikeitimams dėl netolygaus džiuvimo.  

     

                                       7 pav.                                                                                      8 pav.

  Baigę aukščiau aprašytus darbus, paruoškite mišinį ir naudodami specialius siūlių pildymo įrankius uždėkite jį. Rūpestingai pripildykite ir išlyginkite horizontalias (9 pav.), po to vertikalias siūles (10 pav.), pradėdami nuo viršaus į apačią. Darbas turi būti atliktas rūpestingai, bet kokie nešvarumai turi būti nedelsiant nuvalomi nuo plytų paviršiaus (6 pav.). Rekomenduojama naudoti švarius nerūdijančiojo plieno įrankius

     

                                        9 pav.                                                                                    10 pav.

  Tuo atveju, kai sienos pastatytos naudojant tuščią siūlę, siūlių pildymą galite pradėti tą pačią dieną po pradinio skiedinio sukietėjimo. Jei siūlių nepildote tą pačią dieną, priklausomai nuo oro sąlygų, turėsite palaukti bent dvi savaites (tai yra reikalinga tam, kad drėgmė iš anksčiau uždėto skiedinio neišsiskirtų į siūlių pildymui naudojamą skiedinį).

  3.3. Klinkerio plytelių ir kitų grindinio plokščių siūlių pildymas. 

  Tuščių sienų siūlių pildymą galima atlikti naudojant mūrijimo skiedinį klinkeriui ALPOL AZ 120-126 stambiagrūdis, skiedinį su ALPOL AZ 170-176 su trasu arba ALPOL AZ 150-156 smulkiagrūdis.

  Klinkerio plytelių ir plokščių tvirtinimui rekomenduojame naudoti cemento pagrindo klijus, turinčius apsaugą nuo kristalizavimosi. Siūles pildyti galima sukietėjus ir išdžiuvus klijams. Šiam tikslui rekomenduojamenano klijus klinkeriui ALPOL AK 518. Prieš siūlių pildymą, naudodami siaurą glaistyklę ar mentelę, pašalinkite klijų likučius, taip užtikrindami galimybę vienodu gyliu užpildyti siūles tarp plytelių (tai turi atitikti plokštės storį).

  Pašalinę dulkes iš tarpų tarp plytelių, galite pradėti pildyti siūles, prieš tai paruošę paviršių, taip kaip aprašyta 3.2 skyriuje.

  SUSISIEKIME